Вчені математики


Життя і діяльність Архімеда
            Великим математиком, механіком і інженером стародавньої Греції був Архімед. Фактів із його життя дуже мало і то не точні. Вважають, що Архімед народився близько 287р. до н.ери в Сіракузах на острові Сицилія. В родині відомого астронома Фідія. Родичам їх сім’ї був сам сіракузький цар Гієрон. Початкову освіту Архімед здобув під керівництвом свого батька, а завершив в місті Олександрія(на той час науковий і культурний центр). Там у славнозвісній Олександрійській бібліотеці він знайомиться з працями визначних геометрів: Евдокса і Евкліда.
             Після повернення в рідне місто постав період найінтенсивнішої творчості Архімеда. Саме він вивів формули обчислення: бічної поверхні циліндра і конуса., поверхні сфери, і поверхні кульового сегмента, обчислення довжин кривих площ, об’ємів тіл(також відношення об’єму кулі вписаного циліндра, до об’єму цього циліндра  ). Ідеї якими користувався Архімед лягли в основу інтегралу. Розв’язання задачі на відношення об’ємів вписаної кулі в циліндр, Архімед вважав своїм великим досягненням, навіть висловив бажання, щоб ця фігура була зображена на його могилі. За цим зображенням і знайшли могилу Архімеда через 200 років.
             Архімед уславився не тільки в математиці(його задачі-головоломки), а й в механіці, ці здібності виявилися під час нападу римлян Сіракузи (його метальні машини закидали римські війська каменями і ядрами, а гігантські крани підхвачували кораблі, піднімали і кидали в воду); протягом двох років за допомогою Архімедових машин, Сіракузи захищали своє місто, та в наслідок зради римляни проникли в Сіракузи, вони вчинили страшний розгром, під час цього хауса, було вбито Архімеда, не зважаючи на страшний указ римського полководця Марцелла зберегти життя вченому.
            Про його смерть багато легенд, та всі сходяться на одній версії (Архімеда вбив римській солдат). Стародавній історик Плутарх описав смерть Архімеда. До Архімеда підійшов солдат з мечем у руці, щоб убити його, але Архімед попросив його почекати одну хвилину закінчити розв'язування задачі.

Відеоролик "Про історію  виникнення логарифмів"



Комментариев нет:

Отправить комментарий